O naszej szkole

Nasza szkoła to miejsce szczególnie przyjazne i bezpieczne dla dzieci. Do dyspozycji mamy 32 sale lekcyjne, a także: pracownię komputerową ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, bibliotekę z czytelnią oraz multimedialnym centrum edukacyjnym, salę konferencyjną, trzy świetlice szkolne, stołówkę z jadalnią na 90 miejsc, salę gimnastyki korekcyjnej, pełnowymiarową salę gimnastyczną, zastępczą salę gimnastyczną dla dzieci młodszych, miasteczko ruchu drogowego, kompleks nowoczesnych boisk sportowych oddanych do użytku w 2008 r. oraz zewnętrzny i wewnętrzny plac zabaw. Szkoła nasza zapewnia dzieciom opiekę pielęgniarki, pedagoga, pedagogów specjalnych, logopedy oraz doradcy zawodowego. Od kilku lat funkcjonują w naszej szkole oddziały przedszkolne. Oprócz realizacji programu wychowania przedszkolnego i religii, z dziećmi prowadzone są zajęcia rytmiczno – taneczne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia dodatkowe z języka angielskiego oraz zajęcia komputerowe. Wszystkie te formy pracy są dla rodziców nieodpłatne. Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, biorąc udział we wszystkich wydarzeniach i uroczystościach szkolnych. Mają do dyspozycji dwie duże sale dostosowane do standardów, z podziałem na część dydaktyczną i rekreacyjną. Sale wyposażone są w pomoce dydaktyczne, meble dostosowane dla dzieci najmłodszych, zabawki, sprzęt audiowizualny, sportowy, kąciki zabaw tematycznych. W szkole zgodnie z oczekiwaniami rodziców funkcjonują trzy świetlice szkolne czynne w godzinach 7.00 – 16.30. Każda ze świetlic składa się z pomieszczeń przystosowanych do wieku dzieci, dodatkowo jedna z sal lekcyjnych znajdująca się w bezpośredniej bliskości sal oddziałów przedszkolnych spełnia funkcję dodatkowego pomieszczenia świetlicy. W szkole znajduje się także dziedziniec stanowiący teren zamknięty, w którym wśród zieleni dzieci młodsze spędzają czas na placu zabaw wyposażonym w urządzenia z atestem bezpieczeństwa. Toalety dla dzieci młodszych są wyodrębnione i odpowiednio przystosowane. Teren szkoły objęty jest całodobowym monitoringiem. Szkoła nasza należy do Klubu Przodujących Szkół, ponadto uzyskała tytuł „Szkoły z klasą”. Kadra pedagogiczna jest odpowiednio przygotowana, wielu nauczycieli posiada dodatkowe kwalifikacje, a 95% nauczycieli uzyskało stopień nauczyciela dyplomowanego.

Kontakt:

im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie