W stadninie koni

11 czerwca 2016 r. klasa II c wyruszyła na rajd kolejowo - pieszy. Celem była stadnina koni Golden Horse w Myszkowie.

Wycieczka była nietypowa, bo zamiast autobusem, uczniowie na wycieczkę pojechali pociągiem. Po dotarciu do stacji Żarki Letnisko czekała ich godzinna wędrówka. Wszyscy dzielnie maszerowali. Na miejscu powitała uczniów właścicielka stadniny oraz jej podopieczni, czyli kilkanaście pięknych koni. Dzieci szybko nauczyły się rozpoznawać poszczególne zwierzęta. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o ich zwyczajach, charakterach, upodobaniach. Poznały, który koń jest przyjazny, a do którego lepiej nie podchodzic. Po krótkim szkoleniu wszystkie dzieci zakosztowały przyjemności konnej przejażdżki. Następnie przyszedł czas na poczęstunek, czyli wspaniałe kiełbaski, a w drodze powrotnej na pyszne lody. To był naprawdę udany dzień.