Srebrne medale dla „Bystrzaków”

W ubiegłym roku szkolnym został wprowadzony autorski program „Bystrzaki”, którego autorką jest pani Jolanta Trzepizur. W tym roku odbywały się zajęcia w ramach drugiego etapu programu, który jest adresowany do uczniów klas I - III w nauczaniu zintegrowanym.

Głównym celem programu jest rozwój zainteresowań i uzdolnień z edukacji polonistycznej. Istotnym założeniem jest również rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez zabawy, gry, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe oraz ciekawostki polonistyczne. Zadania, zabawy i ćwiczenia dobierane są w taki sposób, aby pobudzały naturalne zainteresowania uczniów i zachęcały do podejmowania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów. Tematyka zajęć wykraczająca poza obowiązujący program nauczania, uwzględniała jednak zainteresowania uczniów. Wszystkie te czynniki sprzyjały wzmożonej aktywności uczniów, rozbudzały ich pasję poznawczą, pozwoliły dzieciom uwierzyć we własne możliwości i uzdolnienia. Wyrabiały również poczucie odpowiedzialności za sumienne wywiązywanie się z obowiązków i umocniły więzi koleżeńskie. Podsumowaniem drugiego etapu było wręczenie dyplomów i srebrnych medali uczniom sumiennie uczęszczających na zajęcia. Uczniowie spotkają się ponownie w nowym roku szkolnym, aby kontynuować trzeci etap zajęć. Składamy wszystkim Bystrzakom serdeczne gratulacje i życzymy wspaniałych i udanych wakacji.