VII Powiatowy Konkurs Logopedyczny „Chcę mówić pięknie”

W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Logopedycznego „Chcę mówić pięknie”, który odbył się 19 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Częstochowie naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie: Juliusz Jamroziński (klasa I d) oraz Basia Szymanek (klasa I b).

6-letni Julek wcielił się w bohatera wiersza Juliana Tuwima pt. „Okulary”. Jak na prawdziwego Pana Hilarego ubrany był w elegancką marynarkę, na nosie miał zielone okulary, a w ręku trzymał lusterko. Julek zachwycił swoim występem jury tak bardzo, że zajął I miejsce w konkursie, pokonując wielu uczestników z innych szkół. Basia Szymanek również była jedną z młodszych artystek występujących na scenie. Zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Dopełnieniem występu był strój i rekwizyt trzymany przez Basię w postaci dużego, pluszowego brokuła. Po emocjach związanych z recytowaniem wierszy przyszedł czas na zabawy logopedyczne. Zadaniem dzieci było przeniesienie za pomocą słomki (nie używając przy tym rąk) grzybków do koszyczka oraz utrzymanie jak najdłużej słomki do napojów pod noskiem. Potem był czas na słodki poczęstunek i rozdanie nagród. Cieszy nas sukces naszych młodych artystów. Gratulujemy zwycięzcom!