• Odwiedziło nas: 6319084

Pierwszaki w przychodni stomatologicznej

26 stycznia 2015 r. klasa I a wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Trzepizur udała się na prelekcję do Przychodni Stomatologicznej Dentaria w Częstochowie.

Już na wejściu dzieci były zachwycone kolorowymi postaciami z bajek, które przyozdabiają budynek z zewnątrz i wewnątrz. Najpierw uczniowie zapoznali się z króliczkiem, żółwiem, a także z rybkami, które zamieszkują w przychodni. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji na temat zasad higieny jamy ustnej i zębów. Z chęcią odpowiadały na postawione im pytania. Miały także wiele zapytań do pań prowadzących. Lekarz stomatolog i panie higienistki wyjaśniły im i pokazały jak należy prawidłowo dbać o zęby. Potem dzieci mogły zaprezentować zdobyte wiadomości w praktyce. Każdy uczeń umył dokładnie zęby, a następnie tak przygotowany, zasiadał na fotel dentystyczny, aby pani dentystka mogła sprawdzić stan jego uzębienia. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z podziękowaniem za wizytę w przychodni dzieci wręczyły laurkę, którą wcześniej wspólnie wykonały w klasie. Podsumowaniem ich pobytu w gabinecie stomatologicznym było zaśpiewanie piosenki „Szczotka, pasta” oraz złożenie przyrzeczenia, że będą systematycznie dbać o swoje zęby.