• Odwiedziło nas: 6341922

Uczniowskie jasełka w kościele

Jasełka w wykonaniu uczniów SP nr 50 zostały zaprezentowane w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Częstochowie w dn. 11 stycznia 2015 r. przed uczestnikami Mszy św. o godz. 11:00 i 15:00.

W przedstawieniu o Bożym Narodzeniu wystąpiło 23 uczniów z klasy III b oraz klas: I b, III a, IV a IV b i VI c oraz chór szkolny. Kościół był wypełniony po brzegi, bo to niedzielne spotkanie dzieci starszych i młodszych, ich rodzin, zaproszonych gości i parafian. Dzieci przypomniały widzom historię sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to na świat przyszedł Zbawiciel. Aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli: Maryja, Józef, pasterze, królowie, anioły i zwierzątka /wołek, osiołek i …kotek/. W kolejne sceny sztuki wprowadzały widzów komentarze narratorów: Marii i Marty oraz kolędy i pastorałki przepięknie zaprezentowane przez chór szkolny. Wykonawcom należały się gromkie brawa i pochwały. Wczucie się w rolę, umiejętność działania w zespole, pełne zaangażowanie zadecydowały o tym, że wszyscy uczniowie stworzyli bardzo efektowne i urzekające widowisko. Dzieci przygotowały nauczycielki: Alina Bednarz, Aleksandra Słaby i Elżbieta Borkowska-Rutkowska.