Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Roratnie lampiony

W Adwencie – czasie bezpośredniego przygotowania do Bożego Narodzenia tradycyjnie dzieci zostały zaproszone do udziału w roratach oraz do zrobienia lampionów.

Podczas drogi do kościoła i w pierwszej części Mszy roratnej w rękach uczniów młodszych i starszych pobłyskiwały światełkami lampiony. W tym roku prawie trzydzieści osób przygotowało własnoręcznie lampiony ze światełkami oczekiwania na Boże Narodzenie. Każde dziecko miało swój własny ciekawy pomysł na wykonanie adwentowego lampionu. Jedne bardziej ustrojone, okazałych rozmiarów z witrażykami i świątecznymi gadżetami, inne skromne, niepokaźnych rozmiarów. Wszystkie piękne i niepowtarzalne. W wieczór poprzedzający Wigilię został rozstrzygnięty w Parafii św. Maksymiliana w Częstochowie konkurs: „ Mój lampion adwentowy”. Z rąk księdza Proboszcza Gabriela Maciejewskiego dzieci otrzymały nagrody za swoje piękne prace plastyczne oraz obecność i zaangażowanie podczas rorat 2014 r.