Lekcja w kinie

W poniedziałek, 15 grudnia 2014 r. klasy: I d, II a, II b, II c oraz III b z wychowawcami, paniami: Marią Ogrodniczak, Anetą Małek, Martą Kokot, Ewą Toll i Elżbietą Borkowską-Rutkowską udały się na edukację medialną do Klubu „Politechnik” w Częstochowie. Temat lekcji: „Idziemy do kina, czyli co każdy młody widz powinien wiedzieć”.

Zajęcia rozpoczęły się od prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną na temat podstawowej wiedzy o kinie i filmie, znajomości terminów związanych z kinem i filmem, wzbogacenia wiedzy uczniów nt., czemu służy miejsce, jakim jest kino. Dzieci rozpoznawały podczas lekcji kamerę i projektor kinowy, poznawały tworzywo filmu (obraz i dźwięk). Młodzi widzowie dowiedzieli się również, jakie podstawowe zasady kulturalnego zachowania się w kinie obowiązują zarówno dzieci jak i dorosłych. W czasie lekcji o kinie nie zabrakło także pokazu filmu. Z zapartym tchem wszyscy obejrzeli pokaz „Turbo”, animowaną komedię przygodową. Ubogaceni wiedzą i nowymi doświadczeniami uczniowie ochoczo wrócili na dalsze zajęcia do szkoły.