Uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę

„Będę starał się być dobrym i uczciwym...” – to fragment tekstu ślubowania, które złożyli 16 października 2014 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie. Grono 115-tu sześcio i siedmiolatków pięknie prezentowało się w kolorowych biretach i galowych strojach.

Wszyscy bardzo przejęci przyrzekali, że będą wzorowymi uczniami i pociechami dla swoich rodziców. Świadkami tej uroczystej chwili była nie tylko społeczność szkolna, ale również zaproszeni goście, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i przyjaciele. O dokonanie aktu pasowania został poproszony Wiceprezydent Miasta Częstochowy, pan Jarosław Marszałek. Naczelnik Wydziału Edukacji UM Częstochowy, pani Magdalena Dębska oraz Radna Miasta Częstochowy, pani Małgorzata Iżyńska serdecznie gratulowały dzieciom zdobytych już umiejętności i życzyły im samych sukcesów w szkolnej karierze. Wszyscy z uwagą przyjęli popisy recytatorskie i wokalne młodych artystów. Niejednej mamie i babci zakręciła się w oku łza wzruszenia. W dalszej części uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki z wizerunkiem sowy. Wykonane zostały także pamiątkowe zdjęcia.

W poczet pierwszoklasistów naszej szkoły zostali włączeni uczniowie z klas:
I a - wych. p. Jolanta Trzepizur
I b - wych. p. Joanna Łabusiewicz-Florian
I c - wych. p. Aleksandra Włodyka
I d - wych. p. Maria Ogrodniczak
I e - wych. p. Elżbieta Moryń.