Lekcja o zdrowym trybie życia

10 października 2014 r. uczniowie klas II c i III b naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, których temat brzmiał: „Zdrowy tryb życia”. Lekcję dla nich poprowadziły uczennice klasy VI c: Maria Pabin i Magdalena Cichoń. Gościem z ramienia częstochowskiego SANEPID-u była pani Edyta Kapelka.

Lekcja z pokazem multimedialnym, ożywioną pogadanką na temat piramidy żywienia, konkursem na Mistera Zdrowego Stylu Życia, zaprezentowaniem sposobów zagospodarowania wolnego czasu uczniów, by wspólnie z przyjaciółmi popracowali nad podniesieniem kondycji fizycznej, poprawą pogody ducha i wzmocnieniem pozytywnego myślenia, toczyła się wartkim tokiem. W trakcie trwania zajęć aktywność uczniów oraz ich prawidłowe odpowiedzi były nagradzane punktami przez prowadzące lekcję. Misterem Zdrowego Stylu Życia została uczennica kl. III b, Aleksandra Kała. Dekoracja medalem Oli i gratulacje wzbudziły podziw uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali przepisy na zdrowe, a proste do wykonania surówki z marchwi oraz sałatki z warzyw mieszanych, autorstwa Marysi i Madzi. Okazało się, że temat lekcji był frapujący dla uczniów, a kulinaria nie są wcale im obce. Dziewczęta z klasy VI c zostały uhonorowane przez SANEPID nagrodami książkowymi i dyplomami za wdrażanie programu profilaktyki zdrowotnej w społeczności szkolnej. Koordynatorką zajęć była nauczycielka SP nr 50, pani Aleksandra Słaby. Uczniom klasy III b towarzyszyła ich wychowawczyni, pani Elżbieta Borkowska-Rutkowska.