Wybory w naszej szkole

1 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Na początku września została ogłoszona akcja wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Chętni kandydaci utworzyli swoje kluby wyborcze, zaprezentowali swoje propozycje i założenia na plakatach wyborczych, roznosili ulotki promujące ich kandydaturę na przewodniczącego szkoły. Pozostali uczniowie klas III – VI zapoznawali się z programami wyborczymi wszystkich kandydatów. Mieli czas do końca września na zapoznanie się z propozycjami zmian w pracy szkoły i wybranie swojego faworyta. W dniu 01.10. 2014 r. chętni uczniowie z klas III – VI udali się do lokalu wyborczego nr 1 w szkole (świetlica szkolna) i na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania oddali demokratycznie swój głos na wybranego kandydata. Nad prawidłowością wyborów czuwała komisja wyborcza.

Po wspólnym przeliczeniu głosów otrzymano wyniki wyborów:

• Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aleksandra Szymanek – uzyskała 66 głosów.
  • I zastępcą Samorządu Uczniowskiego został Przemysław Suliga – uzyskał 29 głosów
  • II zastępcą Samorządu Uczniowskiego została Alicja Heluszka – uzyskała 23 głosy.

Życzymy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu wielu sukcesów w realizacji swoich pomysłów na uatrakcyjnienie życia uczniowskiego w naszej szkole.