Szkolne bezpieczne grzybobranie

25 września 2014 r. uczniowie klasy I a i II a odwiedzili wystawę grzybów pod hasłem „Bezpieczne grzybobranie” w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Zwiedzający oglądali naturalne, zebrane w okolicznych lasach okazy grzybów nie tylko tych jadalnych, lecz także niejadalnych i trujących, czyli tych, których zbierania należy się wystrzegać. Pani prowadząca lekcję o grzybach z ramienia SANEPID-u podkreśliła, że prezentowane grzyby zostały rozmieszczone w taki sposób, aby wszyscy zwiedzający mogli zobaczyć różnice i podobieństwa wszystkich grzybów. Ciekawe w tej wystawie było to, iż okazy prezentowane były w otoczeniu runa leśnego, w towarzystwie owadów i zwierząt leśnych. Dzieci wysłuchały porad grzyboznawcy dotyczących rozpoznawania grzybów oraz zasad bezpiecznego grzybobrania. Otrzymały również odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości. Lekcję o grzybach uatrakcyjniła prezentacja multimedialna dotycząca poszczególnych gatunków grzybów i ich właściwości. Takie bezpieczne grzybobranie spodobało się wszystkim uczestnikom zajęć.