Klasa I a wspomina…

Uczniowie klasy I a odbyli ciekawą lekcję przyrody na temat „Biocenoza lasu” w Muzeum Częstochowskim przy ul. Katedralnej 8.

Dzieci poznały warstwy lasu oraz ich mieszkańców, utrwaliły sobie wiadomości nt. zmian zachodzących w lesie w poszczególnych porach roku. Podczas lekcji zaprezentowano im życie i funkcjonowanie zwierząt związanych ze środowiskiem leśnym, takich jak: dzięcioł, lis, jeż, dzik, wiewiórka, owady, motyle, itp. Podsumowaniem zajęć były warsztaty plastyczne. Wraz z wychowawcą, panią Anetą Małek, klasa I a uczestniczyła w lekcji multimedialnej na temat powstawania ścieżki dźwiękowej do filmów animowanych i słuchowisk radiowych. Nasi uczniowie poznali pracę dźwiękowców, ich magiczny sprzęt i studio. Szczególnie ciekawe było imitowanie dźwięków codziennych (skrzypienie śniegu, starych drewnianych drzwi, chodu dwóch osób przez jednego pana dźwiękowca oraz spadającej kropli wody). Na koniec uczniowie „na żywo” wzięli udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do kreskówki. Z powodzeniem wzniecili i opanowali burzę z piorunami oraz porywistym podmuchem wiatru. Uwrażliwieni na wartość dźwięku w filmie, uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu „RIO”.