Wycieczka do aeroklubu

16 czerwca 2014 r. oddziały przedszkolne A i B udały się na wycieczkę do Aeroklubu w Rudnikach.

Po bazie Aeroklubu zwiedzających oprowadzał jeden z pilotów. Opowiadał dzieciom o Aeroklubie, pracy pilota oraz o lotnictwie. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia statków powietrznych: samolotów i szybowców. Dużą radość uczestnikom stanowiło zwiedzenie samolotu typu AN-22, w którym każdy mógł usiąść za sterem w kabinie pilotów. Następnie dzieci udały się na drugie śniadanie. Spożyły posiłek na wolnym powietrzu, a ich mamy przygotowały ponadto słodki poczęstunek. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa na placu zabaw, który znajduje się również na terenie Aeroklubu.  Po zabawowym szaleństwie dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń udały się w drogę powrotną do szkoły. Wielu chłopców, których zafascynował świat lotnictwa, postanowiło w przyszłości zostać pilotami.