Pomoc dla schroniska

Od tygodnia dzieci z klasy II b gromadziły w swojej klasie różne karmy dla psów i kotów, aby 25 września 2018 r. osobiście je zawieźć do schroniska.

Pani Katarzyna Grzyb, kierowniczka schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie, wyraziła zgodę na wizytę drugoklasistów. Oprowadziła uczniów po terenie schroniska. Powiedziała, że obecnie w schronisku mieszka 200 psów i 70 kotów. Zdarzają się sytuacje, że trafiają tam inne zwierzęta, np. sarny i lisy, którymi również należy się zająć.

Od początku swojego istnienia schronisko funkcjonuje dzięki wsparciu i pomocy przyjaciół zwierząt. Jeżeli chcesz  pomóc w opiece nad bezdomnymi zwierzętami możesz przekazać:

• darowizny pieniężne (można je wpłacać bezpośrednio na konto bankowe)
  • darowizny rzeczowe

- żwirek dla kotów,
        - słoma na zimę do ocieplenia legowisk,
        - nowe budy (wymiary do uzgodnienia),
        - miski metalowe,
        - kołnierze i ubranka pooperacyjne,
        - drapaki i domki dla kotów,
        - środki czystości i artykuły do pielęgnacji zwierząt,
        - smycze, obroże (nie kolczatki), kagańce,
        - karma dla psów i kotów, dla kociąt i szczeniąt.