Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Pamiętamy o zbrodni katyńskiej

Delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach miejskich upamiętniających 78. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz zesłanie ludności polskiej na Syberię przez władzę ZSRR. Pierwsza uroczystość odbyła się 13 kwietnia na Placu Katyńskim, druga 15 kwietnia na Skwerze Sybiraków w Częstochowie.

Uroczystości rozpoczęły się od wymownego spektaklu w wykonaniu aktorów częstochowskiego teatru. Po hymnie państwowym uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć poległych w Katyniu. Odprawiona została także modlitwa ekumeniczna w intencji ofiar i apel poległych, po którym przy tablicy memorialnej złożono kwiaty i zapalono znicze. Organizatorami tegorocznego wydarzenia były: Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Urząd Miasta Częstochowy.