Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Młodzi Odkrywcy na start

28 marca 2018 r. klasa I a uczestniczyła w uroczystej inauguracji drugiej edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodych Odkrywców (CzUMO).

Jest to projekt wymyślony i realizowany przez pracowników Politechniki Częstochowskiej. Ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży nowoczesnych technologii oraz ich zastosowania w życiu codziennym. Zajęcia mają być organizowane w ciekawej formie poprzez zabawy, proste doświadczenia, własne poszukiwania i odkrywanie.

Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, otrzymały indeksy na zaliczenia, a więc stały się studentami CzUMO. Galę rozpoczęcia uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Częstochowy, pan Krzysztof Matyjaszczyk, który wraz z przedstawicielami władz uczelni wręczał najmłodszym dzieciom indeksy i życzył im sukcesów w odkrywaniu świata. Na zakończenie dr Przemysław Postawa wygłosił ciekawy wykład na temat wykorzystania nowoczesnych materiałów. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Małgorzata Płatek.