Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Wycieczka do Mikrokosmosu

16 października 2017 r. klasy III f i I b pojechały na wycieczkę do Mikrokosmosu. Jest to Park Edukacyjno – Rozrywkowy, który znajduje się w Ujeździe.

W Mikrokosmosie uczniowie wraz z przewodnikiem obejrzeli bardzo realistyczne modele owadów wykonane  w wielokrotnym powiększeniu. Nie lada atrakcją był też piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach. Dzieci ucieszyła ścianka wspinaczkowa oraz plac zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami. Uczniowie rozegrali partię gigantycznymi szachami, zjechali tyrolką i przechodzili przez ogromną pajęczynę. Po wyczerpującej zabawie wszyscy poszli na obiad. Następnie pełni nowej energii i sił udali się na warsztaty plastyczne. Ostatnim punktem wycieczki był zakup pamiątek i upominków. Wszyscy jednogłośnie potwierdzili, że była to bardzo udana lekcja przyrody w terenie. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Mikrokosmosu.