Uczymy się ratować życie

14 marca 2017 r. uczniowie klasy III a i II e wzięli udział w szkoleniu pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził Pan Marek Bigos, instruktor z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

Pan instruktor wyjaśnił, na czym polega pierwsza pomoc oraz wytłumaczył, jak rozpoznać, czy poszkodowana osoba potrzebuje naszej pomocy. Pokazał dzieciom, w jaki sposób wykonuje się ważne czynności ratujące życie, takie jak RKO, czyli Resuscytacja Krążeniowo - Oddechowa. Dzięki zastosowaniu RKO szansa na przywrócenie czynności serca oraz na przeżycie wzrasta trzykrotnie! Zajęcia były bardzo ciekawie. Podczas szkolenia każde dziecko miało okazję sprawdzenia swoich umiejętności na fantomach. Uczniowie przechodzili już podobne szkolenia, lecz wiadomości na temat ratowania ludzkiego życia nigdy nie jest za wiele.