Tydzień życzliwości

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który w tym roku przypadał 21 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień życzliwości”.

W „Skrzynce życzliwości”, która znajdowała się w łączniku I piętra uczniowie zostawiali kartki z pozdrowieniami, wyrazami sympatii oraz miłymi słowami skierowanymi do kolegów i koleżanek. Kartki zostały rozdane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego 23 listopada. Każda klasa mogła również przygotować wiersz o czynieniu dobra. Klasy, które poradziły sobie z tym zadaniem otrzymały wyjątkową nagrodę - zwolnienie z odpowiedzi w wybranym dniu. Podczas „Tygodnia życzliwości” promowano również czytelnictwo. Uczniowie klas czwartch i piątych zapoznali się z opowiadaniem Natalii Usenko pt. „O mocarzu Michale”. Odbyły się także dyskusje na temat życzliwości i czynienia dobra.