Pamiętamy o bohaterach wojennych

29 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły w ramach szkolnego wolontariatu wraz z katechetką, panią Klaudią Godek zorganizowali akcję sprzątania mogił wojennych na Cmentarzu Kule w Częstochowie.

Wolontariusze uzbrojeni w narzędzia ogrodnicze wygrabili liście z alejek pomiędzy grobami, a także uprzątnęli poszczególne żołnierskie mogiły. Prace przebiegały bardzo sprawnie.

Dzięki ofiarności uczniów naszej szkoły, wolontariusze zebrali dwa pełne kartony zniczy, które zostały zapalone na wszystkich uprzątniętych grobach. Na zakończenie została odmówiona modlitwa za zmarłych, którzy polegli podczas wojny.

W akcji sprzątania cmentarza brali udział uczniowie: Zuzanna Nogal (V e), Paulina Sosnecka (VI a), Aleksander Kozerski (VIII a), Amelia Dobrakowska (III ag), Aleksandra Dębska (III ag), Ewelina Jeziak (III ag) i Joanna Knysak (III ag).