Żonkilowe „Pole Nadziei” zakwitło

Jesienią tuż przy budynku naszej szkoły, posadzeniem ponad 300 żonkilowych cebulek, z których dochód przeznaczyliśmy na rzecz częstochowskiego hospicjum, zainaugurowaliśmy udział naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii ,,Pola Nadziei”. Nasze żonkilowe „Pole Nadziei” ma kształt serca jako symbol wrażliwości na potrzeby ludzi chorych i cierpiących, którym częstochowskie hospicjum niesie pomoc.

„Pole Nadziei” od jesieni do wiosny wyglądało bardzo różnie. Zaraz po posadzeniu oraz zimą trudno było uwierzyć, że z nadejściem cieplejszych dni, nasze pole - serce zacznie się zmieniać. Podobnie jak nadzieja, która nigdy nie powinna umrzeć, nie umarły i nasze żonkile. Chronione przed mrozem, pielęgnowane przez wolontariuszy przetrwały, by wiosną rozkwitnąć i swym pięknem cieszyć i przypominać o nadziei.