„A niechaj narodowe wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”
                                                    Mikołaj Rej

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, któryzostał ustanowiony w 1999 r. przez UNESCO w celu podkreślenia różnorodności językowej i kulturowej świata. Święto to ma również za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

W trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole, uczniowie klas szóstych i siódmych, przebrani za znane postacie z literatury dziecięcej i młodzieżowej, prowadzili młodszych kolegów z klas IV przez magiczny świat języka polskiego, proponując im wiele atrakcyjnych quizów, gier i zabaw tematycznych. Innowacyjna lekcja języka polskiego bardzo spodobała się uczniom.