Śniadanie daje moc

8 listopada 2016 r. klasy I - III kolejny raz wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Uczniowie przygotowali bardzo zdrowe i smaczne potrawy, pracując indywidualnie i w grupach.

Dzieci przygotowały zaaranżowane stoły - kolorowe wyspy owocowe, warzywne, zbożowe oraz nabiałowe. Pojawiły się własnoręcznie wyciskane soki, twarożki z warzywami, owocowe jogurty, szaszłyki i sałatki owocowe. Jako dodatek dzieci schrupały orzechy włoskie, laskowe, a także suszone owoce i ciasteczka zbożowe. Największym powodzeniem cieszyły się jednak płatki z mlekiem. Każdy uczeń wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie również zasady zdrowego odżywiania. Każda klasa wykonała wspaniałe plakaty, które ozdobiły sale lekcyjne. Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili.