Spotkanie z policjantką

12 października 2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole sierżant sztabową z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, Panią Sabinę Chyry – Giereś.

Prowadząca zajęcia poruszała z dziećmi problematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zwróciła uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Przypomniała zasady obowiązujące w relacjach z nieznajomymi: nie należy rozmawiać z obcymi i wsiadać do ich samochodów. Wszystkie dzieci chętnie zadawały nurtujące je pytania, a prowadząca udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Wizyta pani policjantki przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Miejmy nadzieję, że takie spotkania w naszej szkole zawsze będą miały jedynie charakter profilaktyczny. Organizatorkami spotkania były Panie Jolanta Trzepizur i Agnieszka Żebrowska.