Bezpieczna droga do szkoły

Klasa II c przygotowała się w nowym roku szkolnym do rozsądnego korzystania z dróg i przejść dla pieszych. Spotkanie z policjantem, które odbyło się 23 września 2016 r., na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.

Pan policjant przekonał się, że maluchy świetnie znają i stosują zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię. Wspólnie ćwiczyli rozpoznawanie podstawowych znaków drogowych i poruszanie się poboczem drogi bez chodnika. Spotkanie odbyło się pierwszego dnia jesieni. Dni są coraz krótsze i szybciej zapada zmrok. Dla podniesienia bezpieczeństwa małych użytkowników ruchu, pan policjant obdarował ich odblaskami. Będą pamiątką spotkania, ale także elementem pomocnym w bezpiecznej drodze uczniów do szkoły w szare, jesienne poranki.