Zawody pływackie

15 czerwca 2016 r. uczniowie klas II wzięli udział w zawodach pływackich zorganizowanych w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Dzieci przez kilka miesięcy systematycznie uczestniczyły w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Zawody odbyły się na Krytej Pływalni przy Miejskim Domu Kultury. Dzieci pływały z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców w stylu dowolnym i grzbietowym na dystansie 25 m oraz w sztafecie 4 x 25 m stylem dowolnym. W tegorocznej III edycji programu nauki pływania wzięło udział 300 małych pływaków. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów: Pszczoła Eliza, Maciałowicz Dorian, Gorszanin Sebastian, Wójcik Anna, Karwacz Dominika, Budzikur Dawid, Domagała Maksymilian, Zużewicz Dawid, Szczerba Maksymilian, Mateusiak Wiktor, Matuszewski Patryk, Papińska Emilia, Ball Natalia, Wilk Łucja, Ziółkowski Adrian, Nowak Wiktoria, Skiba Natalia, Stacewicz Amelia, Wypych Michał.

Najlepsza w stylu dowolnym wśród dziewcząt okazała się Eliza Pszczoła - 15 miejsce na 57 startujących w tej konkurencji. Najlepszymi w stylu dowolnym wśród chłopców okazali się Patryk Matuszewski - 8 miejsce i Maksymilian Szczerba - 9 miejsce na 67 startujących w tej konkurencji. W stylu grzbietowym dziewcząt Natalia Skiba zajęła 42 miejsce na 99 startujących dziewcząt. W sztafecie 4 x25 m stylem dowolnym nasza szkoła zajęła 7 miejsce na 19 startujących w tej konkurencji szkół. W sztafecie wystartowali: Patryk Matuszewski, Maksymilian Szczerba, Natalia Skiba i Eliza Pszczoła.

Wszystkim startującym bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy sukcesów. Opiekunkami dzieci były panie Joanna Łabusiewicz oraz Elżbieta Wagner.