Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Wizyta dzieci z Wileńszczyzny

15 czerwca 2016 r. gościliśmy w naszej szkoły polskie dzieci mieszkające na Litwie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie, których poznaliśmy miesiąc temu podczas wycieczki szkolnej do Wilna, przybyli do nas z rewizytą.

Spotkanie rozpoczęło się spacerem po szkole. Dzieci z Litwy obejrzały szkolną stołówkę, bibliotekę oraz zajrzały do kilku sal lekcyjnych. Następnie wraz z uczniami klasy V a wzięły udział w rozgrywkach sportowych na szkolnym boisku. Najpierw odbyła się sztafeta, potem mecz piłki nożnej, który wygrali nasi goście. Po emocjonujących rozgrywkach uczniowie klasy V a zaprosili gości do swojej sali lekcyjnej. Tam odbył się pyszny poczęstynek przygotowany przez rodziców. Nasi piątoklasiści zaprezentowali również przedstawienie pt. Ziółka w naszej klasie". Po przedstawienia przyszedł czas na niespodziankę. Uczniowie klas: IV b, IV c oraz V b, będący członkami Szkolnego Klubu Europejskiego wręczyli uczniom z Litwy prezenty: książki, maskotki i słodycze. Zachęcili ich również do nawiązania kontaktu listownego lub mailowego. Z kolei Samorząd Uczniowski przygotował dla każdego ucznia z Litwy przybory, które dzieci będą mogły wykorzystać w nowym roku szkolnym. Po obiedzie przyszedł czas na pożegnanie. Mamy nadzieję, że będziemy mieć jeszcze kiedyś okazję spotkać się z uczniami ze szkoły w Pakienie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli nam przygotować się do przyjęcia polskich dzieci z Litwy. Szczególne podziękowania kierujemy do klas: V a, V b, IV b oraz IV c.
                                                                                                                    Dziękujemy!