Gala laureatów

31 marca 2016 r., w Auli Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, odbyła się uroczysta gala, podczas której śląski kurator oświaty, Pani Urszula Bauer wręczyła zaświadczenia i nagrody książkowe laureatom konkursów przedmiotowych. Wśród 176 uczniów szkół podstawowych, którzy mogą poszczycić się tym sukcesem znalazła się nasza uczennica, Marta Walczak (V b), laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Składając gratulacje dyrektorom szkół pani kurator przekazała także podziękowania dla nauczycieli przygotowujących dzieci do konkursów przedmiotowych. Galę laureatów uświetnił występ uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dla uczestników uroczystości odbył się  również wykład na temat ciekawostek wodnego świata, który wygłosił prof. Mariusz Rzętała.