Bijemy rekord Guinnessa!

Dnia 6 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w nietypowej lekcji: „Największa lekcja gotowania zdrowego śniadania – wiele lokalizacji”. W tym dniu na ławkach zamiast piórników i książek pojawiły się m.in.: owoce, warzywa, twarożki, pełnoziarniste pieczywo. Zadaniem uczniów oddziału I b, oddziału I e oraz oddziału II a było przygotowanie smacznego, zdrowego śniadania, które da energię na cały dzień. W ten sposób uczniowie w ramach programu o charakterze edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc” przyłączyli się do ogólnopolskiej próby pobicia rekordu Guinnessa. W tym przedsięwzięciu w Polsce wzięło udział 900 szkół.

Obecny rekord należy do 4613 kilkulatków z Chin, którzy ulepili tony walentynkowych pierożków. Dzieci w Polsce miały za zadanie przygotować twarożek z warzywami, z którego nasi mali kucharze wyczarowali różne kształty: myszki, wieżę Eiffla, piłkę, jeżyki, bałwanki. Zgodnie z 12 zasadami zdrowego żywienia w menu śniadaniowym znalazły się również przygotowane przez nich pyszne kanapki z wędliną i serem oraz owocowe, kolorowe szaszłyki. Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami pracowali z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem. Na koniec przyszedł czas na zjedzenie wcześniej przygotowanych pyszności. Czekamy z niecierpliwością na informację, czy uda nam się pobić Rekord Guinnessa, ale o tym dowiemy się dopiero za kilka miesięcy.