Wybory w naszej szkole

W październiku 2015 r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Na początku września w szkole została ogłoszona akcja wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Chętni kandydaci utworzyli swoje kluby wyborcze, zaprezentowali swoje propozycje i założenia na plakatach wyborczych, roznosili ulotki promujące swoją kandydaturę na przewodniczącego szkoły. Pozostali uczniowie klas III – VI zapoznawali się z programami wyborczymi wszystkich kandydatów. Mieli czas do końca września na zapoznanie się z propozycjami zmian w pracy szkoły i wybranie swojego faworyta. W październiku uczniowie z klas III – VI udali się do lokalu wyborczego nr 1 w szkole (świetlica szkolna) i na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania oddali demokratycznie swój głos na wybranego kandydata. Nad prawidłowością wyborów czuwała komisja wyborcza. Po wspólnym przeliczeniu głosów otrzymano wyniki wyborów:

- przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Łukasz Piłat – 76 głosów
- zastępcą Samorządu Uczniowskiego został Jacek Kała– 52 głosy
- skarbnikiem Samorządu Uczniowskiego został Mateusz Majchrzak – 39 głosów.
Życzymy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu wielu sukcesów w realizacji swoich pomysłów na uatrakcyjnienie życia uczniowskiego w naszej szkole.