Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Koniec roku szkolnego

To był kolejny udany rok szkolny dla uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie. W piątek, 26 czerwca 2015 r., nasza społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby przeżyć uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014 / 2015. To chwila niezwykle ważna, wieńcząca trud dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, odpoczynku i beztroski.

W części oficjalnej spotkania głos zabrał Dyrektor Szkoły, pan Wiesław Kleszczewski. Podziękował uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, życzył też zebranym udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji. W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie dyplomów, nagród i świadectw z wyróżnieniem dla najsumienniej pracujących. Podziękowania i nagrody wręczała również uczniom Wicedyrektor Szkoły, pani Małgorzata Płatek. A odbierali je uczniowie, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Gromkie brawa zebranych na sali świadczyły o tym, że doceniają oni osiągnięcia swoich koleżanek i kolegów. W części artystycznej uroczystości z wakacyjnym przesłaniem słowno – muzycznym wystąpili wspaniale uczniowie klas: I b i I e, VI a i VI b oraz chór szkolny. Uczniowie do występów zostali przygotowani przez nauczycielki, panie: Joannę Łabusiewicz, Elżbietę Moryń, Alinę Bednarz, Dorotę Kasprzyk i Małgorzatę Turlejską. Dekorację zapewniła nauczycielka plastyki, pani Olga Rudlicka. Uroczystość szkolną zakończyło rozejście się uczniów z wychowawcami do sal lekcyjnych, gdzie zostały rozdane świadectwa szkolne i nagrody pozostałym uczniom poszczególnych klas.