Nagrody dla „Bystrzaków”

W roku szkolnym 2014 / 2015 został wprowadzony program „Bystrzaki”, którego autorką jest nauczycielka SP nr 50, pani Jolanta Trzepizur. Program przeznaczony jest dla uczniów klas 1 - 3 w nauczaniu zintegrowanym.

Głównym celem programu jest rozwój zainteresowań i uzdolnień z edukacji polonistycznej. Istotnym  założeniem jest również rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez zabawy, gry, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe oraz ciekawostki polonistyczne. Zadania, zabawy i ćwiczenia dobierane są w taki sposób, aby pobudzały naturalne zainteresowania uczniów i zachęcały ich do  podejmowania inicjatywy, realizowania własnych pomysłów. Uczniowie uczestniczący na zajęciach mogli rozwijać swoje zainteresowania polonistyczne w innych warunkach niż na lekcji. Obowiązywały tu zupełnie inne formy pracy, swobodna atmosfera, współdziałanie i tematyka zajęć wykraczająca poza obowiązujący program nauczania, uwzględniająca zainteresowania uczniów. Wszystkie te czynniki sprzyjały wzmożonej aktywności uczniów, rozbudzały ich pasję poznawczą, pozwoliły dzieciom uwierzyć we własne możliwości i uzdolnienia jak również wyrabiały  poczucie odpowiedzialności za sumienne wywiązywanie się z przyjętych na siebie obowiązków i umocniły więzi koleżeńskie. Podsumowaniem pierwszego etapu było wręczenie dyplomów i brązowych medali uczniom, sumiennie uczęszczającym na zajęcia. Uczniowie spotkają się ponownie w nowym roku szkolnym, aby kontynuować drugi etap zajęć.