Dzień Patrona Szkoły

Dzisiaj kierujemy swoje myśli w stronę tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny i polskości, przelewali krew, abyśmy teraz mogli spokojnie się uczyć i dorastać. Szczególnie wspominamy dziś postać patrona naszej szkoły, generała Władysława Sikorskiego. Niech ten apel będzie chwilą zadumy i refleksji nad naszą Ojczyzną.

To motto szkolnego apelu, podczas którego w dniu 22 maja 2015 r. społeczność klas 0 - III naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Patrona Szkoły. W programie znalazły się informacje dotyczące życia osobistego generała, wiersze poświecone jego osobie oraz jego żołnierzom, a także wzruszające piosenki. Uczniów klasy II c do apelu przygotowała ich wychowawczyni, pani Ewa Toll.

Dla uczniów klas IV - VI uroczysty apel przygotowały uczennice z klasy VI c: Katarzyna Nowak, Patrycja Łapeta, Maria Pabin, Wiktoria Ignasiak, Weronika Szydłowska oraz Julia Bielecka. Uczeń Jakub Kłosowski ułożył oprawę muzyczną pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, pani Jolanty Dobrowolskiej. Uroczystość miała charakter montażu słowno-muzycznego. Powagę uroczystości podkreśliła recytacja wiersza Jana Pawła II pt. „Z wolna słowom” w wykonaniu Marysi Pabin.