W Częstochowie wcale nie jest nudno...

Przekonali się o tym uczniowie klasy I c, którzy 13 maja 2015 r. z wychowawczynią, panią Aleksandrą Włodyką wybrali się na wycieczkę do Parku Stanisława Staszica w Częstochowie. Niedaleko siebie znajduje się tu kilka bardzo ciekawych obiektów. Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście budynek Multicentrum „Zodiak" ze wspaniałą, szklaną kopułą.

Tam właśnie dzieci mogły bawić się i uczyć, budując ciekawe modele z klocków K'next. W tym czasie druga grupa uczniów zwiedzała Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, a potem zajrzała do Zagrody Włościańskiej. Potem grupy zamieniły się miejscami. Dzięki temu wszyscy poznali zarówno ciężką pracę górników jak i warunki życia ludzi sprzed ponad stu lat. Był też czas na wypoczynek i rekreację. Na pobliskim placu zabaw dużym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, tory przeszkód, huśtawki, mostki, czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Uczniowie klasy I c stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana i pomimo, że trwała aż 5 godzin nikogo nie znudziła. Zachęcamy inne klasy do naśladownictwa. Naprawdę warto!