Pożegnali zimę

Nadszedł dzień, w którym klasa II B zdecydowała się pożegnać zimę, a powitać wiosnę.

20 marca 2015 r. trzymając symbol odchodzącej zimy - Marzannę uczniowie pod opieką wychowawczyni, pani Marty Kokot, pojechali autobusem MPK na Wyczerpy, bo tam najlepiej można dotrzeć do naszej rzeki Warty. Pogoda była przepiękna, już było czuć wiosnę. Marzannę niesiono na zmianę, bo każdy chciał dostąpić tego zaszczytu. Do rzeki wrzuciła ją pani wychowawczyni, w obawie, że ktoś może wpaść do wody. Choć rzut był dosyć celny Marzanna zaczepiła się o wystające z wody szuwary, ale jedna z mam bohatersko przesunęła ją znalezionym przez dzieci grubym patykiem. I MARZANNA POPŁYNĘŁA!!!  Wycieczkowicze byli też świadkami zaćmienia Słońca; niesamowite wrażenie! Druga z mam zrobiła przepiękne zdjęcia temu zjawisku. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały również babcie, które nie pozwalały im na dzikie wybryki, ale też były bardzo zadowolone z wycieczki. Połowę trasy powrotnej wszyscy odbyli pieszo, przez Las Aniołowski.