Przygoda z przyrodą

18 lutego 2015 r. w Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Częstochowie odbył się Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Przygoda z przyrodą”.

Organizatorami konkursu były nauczycielki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych: mgr Małgorzata Borkenhagen, mgr Halina Podlas, mgr Marta Traczyńska, mgr Teresa Zbrzezny. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi i matematyką. W konkursie wzięło udział 11 uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 50 w Częstochowie. Konkurs miał formę pisemnego testu (60 minut). Składał się z jednego etapu oraz ustnej dogrywki, ponieważ 3 uczniów uzyskało taką samą liczbę punktów.

Zwycięzcami zostali:

1. Jakub Drzewiecki kl. VI A