Bezpieczne ferie zimowe

Tuż przed rozpoczęciem ferii, w piątek 30 stycznia 2015 r., został rozstrzygnięty w SP 50 Szkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczne ferie” przeprowadzony pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Adresatami konkursu były dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III. Celem zmagań konkursowych były: edukacja dzieci w zakresie właściwego zachowania się w ruchu drogowym, wyrobienie skutecznych reakcji w czasie różnego rodzaju zagrożeń na drodze, w miejscu wypoczynku – w górach czy nad wodą oraz przypomnienie o istnieniu europejskiego numeru alarmowego 112, pod którym można uzyskać pomoc w każdej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Napłynęło 55 prac plastycznych. Nagrodzono 22 prace w kategoriach: I, II, III miejsce. Laureaci otrzymali piękne dyplomy i upominki ufundowane przez WORD w Częstochowie. Gościem programu był przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie, pan Przemysław Puszek, który wygłosił pogadankę o bezpieczeństwie dzieci wzbogaconą o pokaz multimedialny i wręczył zwycięzcom nagrody. W trakcie spotkania uczniowie z klas Ia i Id zaprezentowali wierszowaną powtórkę z pięciu zasad przechodzenia przez ulicę. Została także przeprowadzona zabawa połączona z głosowaniem podczas stawiania odpowiedzi na pytania związane z bezpieczną zabawą na śniegu, lodowisku, stoku narciarskim, właściwego ubioru spacerowiczów i narciarzy. Nie zbrakło również zagadek o tematyce zimowej. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał przydatną informację, sformułowaną w ośmiu punktach, kodeks postępowania w czasie zimy. Organizatorkami konkursu były panie: Maria Ogrodniczak i Aleksandra Słaby.