Wycieczka klas szóstych

Na początku października klasy 6 a i 6 b udały się na wycieczkę. Relację z tego wydarzenia przygotowała Paulina Zielonka z klasy 6 a.

2 października klasy 6 a i 6 b naszej szkoły pojechały na wycieczkę do lasu. Zbiórka odbyła się o godzinie 8.45. Po sprawdzeniu obecności uczniowie wraz z trzema opiekunami wsiedli do autokaru. Gdy grupa dotarła na miejsce, została poprowadzona do leśniczówki. Pan leśniczy opowiadał uczniom o lesie i o grzybach oraz pokazał im dwa filmy przyrodnicze. Następnie uczniowie oraz nauczyciele ruszyli do lasu na grzybobranie. Trochę później pan leśniczy zaprowadził uczestników wycieczki do paleniska, które znajdowało się nad jeziorem. Nauczycielki rozdały kiełbaski, które dzieci samodzielnie upiekły. Kiedy wszyscy byli najedzeni, pani przewodniczka poprowadziła grupę na drugą stronę jeziora. Tam uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję i sprawność fizyczną na torze przszkód. Następnie grupa wróciła do autokaru i udała się do parku, w którym znajdował się piękny pałacyk. Niestety z powodu renowacji budynku uczniowie mogli zobaczyć go tylko z zewnątrz. W drodze powrotnej panie nauczycielki rozdały dzieciom atlasy grzybów. Wycieczka wróciła do Częstochowy około godziny 14.00.

Paulina Zielonka (klasa 6a)