Zatańczyć z… klasą? To jest to!

9 września 2014 r. uczniowie klas 0 – III naszej szkoły odbyli lekcję edukacyjno – integracyjną pt. „Tanecznym krokiem w świat dobrych manier”, pod przewodnictwem nauczycieli tańca z Centrum Hajdasz.

Spotkanie miało na celu propagowanie tańca jako formy kształtującej kulturę osobistą. Rozpoczęło się przedstawieniem zasad prawidłowego zachowania się na lekcji, w klasie, ale też w teatrze. W części głównej lekcji znalazła się rozgrzewka muzyczno- taneczna polegająca na powtarzaniu przez dzieci prostych form animowanych przez nauczycieli tańca.Nasi uczniowie uczyli się też podstawowych kroków tanecznych różnych styli tanecznych, tj. zumby, disco i hip-hopu. W programie „Zatańcz z klasą w swojej szkole!” przeplatanym nauką kulturalnego zachowania nie zabrakło również informacji na temat piramidy zdrowego żywienia. Taka lekcja spodobała się bardzo wszystkim uczniom.