Raz, dwa, trzy, czytasz ty! - spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem

5 września 2018 r. uczniowie klasy VIII a wzięli udział w spotkaniu z Panem Grzegorzem Jankowiczem, redaktorem „Tygodnika Powszechnego”, krytykiem, tłumaczem, filologiem, eseistą i doktorem nauk humanistycznych.

Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej – Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Pan Grzegorz wspólnie z ósmoklasistami próbował odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest książka?” Ciekawie opowiadał uczniom o procesie czytania oraz o nietypowych książkach. Zaskoczył ósmoklasistów zagadką matematyczną, nad którą uczniowie głowili się dłuższą chwilę. Na zakończenie spotkania ósmoklasiści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Panem Grzegorzem.

Po spotkaniu w bibliotece na uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja – przejażdżka autobusem „Londyńczykiem” ulicami Częstochowy.