Czytanie łączy

Od 4 do 8 czerwca 2018 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”

W ramach największego dorocznego święta czytania organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, fragmenty książek: „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, „Świat według dziadka”, „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” oraz wiersze ulubionych poetów (Juliana Tuwima, Jana Brzechwy) czytali zaproszeni goście. Byli to: Dariusz Andryszkiewicz (funkcjonariusz Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie), Przemysław Szymański (funkcjonariusz Służby Więziennej w Herbach), Sabina Chyra-Giereś (funkcjonariusz Policji w Częstochowie), Jacek Spodniewski (funkcjonariusz z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu), Iwona Chołuj (aktorka Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie), Agnieszka Banasik (Inspektor Wydziału Edukacji UM w Częstochowie), Emilia Wróbel (dziennikarka Radia Fiat) oraz ks. dr Artur Stopikowski (Dyrektor Ośrodka Pomocy Ludziom Głuchym „Bratnia Dłoń”).

Celem, który przyświecał tej akcji, było promowanie głośnego czytania wśród uczniów naszej szkoły. Poprzez codzienne spotkanie z książką kształtujemy nawyk czytania, postawy moralne, rozbudzamy wyobraźnię i zainteresowania, wzbogacamy słownictwo oraz budujemy więzi. Udział w tej kampanii społecznej przyniósł wiele radości naszym uczniom oraz przyczynił się do propagowania głośnego czytania przez dorosłych, dzieciom w różnym przedziale wiekowym. Czytanie dziecku przez 20 minut dziennie, jest mądrym i wartościowym sposobem spędzenia czasu właśnie z nim oraz najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Informacja na temat udziału Szkoły Podstawowej nr 50 w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom ukazała się na antenie rozgłośni oraz na stronie internetowej Radia Fiat: http://fiat.fm/info/czytanie-laczy/