Warsztaty kulinarne

16 stycznia 2018 r. klasa III f udała się do Zespołu Szkół Gastronomicznych, gdzie pod opieką nauczyciela nauki zawodu, Pani Anny Werner, odbyły się warsztaty kulinarne

Dzieci zostały podzielone na mniejsze zespoły. Każdy zespól miał swojego przewodnika – kucharza, pod okiem którego powstawały pyszne pasty, m.in. z zielonego groszku, twarogowa i jajeczna. Dzieci pięknie dekorowały przygotowane kanapeczki, które szybko znikały z talerzy. Następnie każdy miał możliwość nauczenia się przyozdabiania stołu efektownie złożonymi serwetkami. Kolejnym krokiem było wyrobienie ciasta na pizzę i przygotowanie składników do jej wykonania. Nikt nie stał bezczynnie. Gdy pizza trafiła do pieca, uczniowie podzieleni na dwie grupy zwiedzili kuchnię i przyległe do niej pomieszczenia. Uczniowie zobaczyli wielkie kotły, grille, maszyny do obierania ziemniaków i ubijania mięsa. Wszystkie nietypowe sprzęty zrobiły duże wrażenie na uczniach,  ponieważ w domu używa się innych garnków i patelni. Następnie dzieci wróciły do sali warsztatowej, gdzie przy pięknie nakrytym stole każdy mógł zjeść wyczekiwaną pizzę i napić się ciepłej herbaty. Następnie uczniowie pomogli swoim starszym kolegom posprzątać. To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń i nowych pomysłów kulinarnych. Dzieci zapoznały się z pracą kucharza. Wszyscy potwierdzili, że to trudny i ciężki zawód. Uczniowie obiecali, że w najbliższym czasie przygotują pyszne pasty swoim najbliższym. Serdeczne podziękowania składamy Pani Annie Werner, mamie naszego ucznia, za wspaniałe warsztaty oraz Pani Marcie Tusińskiej i Klaudii Perkowskiej za opiekę i pomoc w czasie wyjścia.