Wycieczka w Beskidy

W dniach 12 – 14 czerwca 2017 r. klasa III a udała się na trzydniową wycieczkę w Beskidy

Poniżej przedstawiamy relację z wycieczki.

Pierwszego dnia stawiliśmy się na zbiórkę przed szkołą o godzinie 6.45. Po umieszczeniu walizek w luku bagażowym i zapoznaniu się z panem przewodnikiem udaliśmy się do Pszczyny, gdzie oglądaliśmy piękny zamek i spacerowaliśmy po zamkowym parku. Kolejnym punktem programu był pobyt w pokazowej Zagrodzie Żubrów oraz lekcja „Tropem Żubra”. Karmiliśmy zwierzęta z ręki! Następnie pojechaliśmy do Bielska-Białej, gdzie głównym punktem programu był wjazd i zjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię, a także piesze wejście na szczyt. Po zdobyciu szczytu udaliśmy się do Wisły, w której mieliśmy zamówione miejsca noclegowe. Po zakwaterowaniu, z wielkim apetytem zjedliśmy obiadokolację. Wieczorem odbyły się zabawy i tańce.

Drugiego dnia pojechaliśmy do Ustronia. Wjechaliśmy kolejką na Czantorię oraz weszliśmy pieszo na jej szczyt. Następnie udaliśmy się na Równicę, gdzie zaplanowany był pobyt w Leśnym Parku Niespodzianek. Odbyły się tam pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów. Następnie wszyscy mogli poszaleć na placu zabaw. Kolejnym punktem programu był przejazd do centrum Wisły. W Wiśle przyszedł czas na zakup pamiątek i zjedzenie pysznych lodów. Zobaczyliśmy czekoladową figurę Adama Małysza oraz skocznię narciarską w Wiśle Malince.Po zakupowym szaleństwie wróciliśmy do miejsca zakwaterowania na obiadokolację oraz zasłużony relaks. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, ziemniaków i chleba. Wokół ogniska śpiewaliśmy góralskie przyśpiewki. Graliśmy też w piłkę i berka. Wieczorem odbyła się impreza urodzinowa z tańcami.

Trzeciego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Istebnej, w której znajduje się Izba Regionalna, czyli Chata Kawuloka. Słuchaliśmy wspaniałej gawędy oraz koncertu muzyki góralskiej. Niedaleko Istebnej znajduje się Koniaków, który słynie z wyrobów pięknych koronek. Po zakupieniu wyrobów z koronek udaliśmy się do Chaty na Szańcach, gdzie mieliśmy możliwość zapoznania się z tajnikami wyrobu oscypków. Oczywiście była również możliwość posmakowania pysznych serów. Zakupiliśmy oryginalne oscypki oraz pamiątki góralskie. Następnie wróciliśmy do Wisły, aby obejrzeć wystawę trofeów Adama Małysza. Później spakowaliśmy walizki i udaliśmy się w drogę powrotną do Częstochowy. Każdy  dzielił się wrażeniami z wycieczki oraz pokazywał kolegom pamiątki, które zakupił dla swoich bliskich. Wycieczka była bardzo udana. Dopisała piękna pogoda, wspaniałe nastroje i dobry humor uczestników. Na koniec każdy mówił: „szkoda, że tak krótko”. Wiemy, że jest jeszcze wiele miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić. Dziękujemy Rodzicom, którzy umożliwili nam ten wyjazd, a w szczególności Pani Anecie Pikule, Sylwii Hadaś i Sylwii Zasępie, które sprawowały nad nami opiekę w trakcie wycieczki.