Moda na bezpieczeństwo

6 lutego 2017 r. w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej odbył się finał konkursu „MODA NA BEZPIECZEŃSTWO”. Wzięły w nim udział klasy II e i III a.

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie nauczyli się wiersza „Bezpieczne przejście przez drogę”. Następnie dzieci poznały psa ratownika. Były zagadki, konkursy i wiele nagród, oczywiście odblaskowych. Policjanci tłumaczyli uczniom, jak ważne jest prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa. Dzieci uczyły się również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratownika medycznego. Następnie odbyła się prezentacja szkół zgłoszonych do konkursu „Moda na odblaski”. Poźniej aktorzy z Centrum Uśmiechu zaprosili wszystkich do zabawy i harców. W piosenkach artyści zachęcali uczniów nie tyle do noszenia odblasków - choć i o tym była mowa - co do jedzenia owoców i warzyw oraz do picia mleka. Dzieci obiecały, że będą się zdrowo odżywiały. Spotkanie było bardzo udane. Miejmy nadzieję, że moda na odblaski będzie towarzyszyła wszystkim dzieciom na co dzień.